تبلیغات
دنیای زیبا - زن
مجله اینترنتی بانو

زن

نویسنده :ghasedak
تاریخ:دوشنبه 17 فروردین 1394-11:57 ق.ظولادت فاطمه زهرا (س) و روز زن بر تمام گل های مهربان سرزمین زیبای ایران مبارک و پر از شادی باد.

در حالی که جهان, زن و زیبایی های او را در مقابل نگاه های هوس آلود خواهان است و زن را در پرتگاه رقابت برای زیبایی های ظاهری سرگردان و مشغول نموده است, بهترین اسوه اسلام زیبایی یک زن به عنوان یک انسان را اینگونه می نمایاند:

"چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد."
دنیای زیبا
"مادرم فاطمه را دیدم که در شب جمعه‌ای در محراب عبادت خویش ایستاده بود و تا صبحگاهان، پیوسته به رکوع و سجود می‌پرداخت. و شنیدم که بر مردان و زنان مؤمن دعا می‌کرد، آنان را نام می‌برد و بسیار برایشان دعا می‌نمود اما برای خویشتن هیچ دعایی نکرد. پس به او گفتم: ای مادر، چرا برای خویش همانگونه که برای غیر، دعا می‌نمودی، دعا نکردی؟ فاطمه (علیها السلام) گفت: پسرم ! اول همسایه و سپس خانه."
دنیای زیبا
امام علی (علیه السلام) می‌فرماید: "بخدا سوگند که او را به خشم در نیاوردم و تا هنگامی که زنده بود، او را وادار به کاری که خوشش نیاید ننمودم؛ او نیز مرا به خشم نیاورد و نافرمانی هم ننمود."

دنیای زیبا
رسول اکرم
(صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهانیان است"


نوع مطلب : مناسبت ها