تبلیغات
دنیای زیبا - تزیین سفره عقد
مجله اینترنتی بانو

تزیین سفره عقد

نویسنده :ghasedak
تاریخ:چهارشنبه 23 بهمن 1392-11:47 ب.ظ


آموزش تزیین سفره عقد

با توجه به درخواست برخی از دوستان عزیزم برای آموزش این موضوع, توضیحاتی درباره هر یک از تصاویر تزیینی سفره عقد و وسایل عروس در این بخش قرار دادم.


اما تصویری برای آموزش مراحل ندارم و فقط بصورت نوشتاری مقدمه ای از روش های تزیین سفره عقد قرار می دهم, امیدوارم که مورد استفاده واقع بشه

سفره عقد

دفتر بله برون : روش تزیین دفتر بله برون رو قبلا بصورت مفصل براتون گفتم,که می تونید به این آموزش در قسمت تزیینات عروس مراجعه کنید. تزیین هم با خز و چند نگین تزیینی و چند تا گل کوچک هماهنگ با رنگ پارچه انجام شده است.
کوسن : از پارچه ساتن  به رنگ پارچه ای که برای جلد دفتر استفاده کردید یک کوسن کوچک و ساده بدوزید, معمولا از کوسن برای قرار دادن حلقه ها روی آن استفاده می شود.
سینی : پارچه ساتن رو دولا در نظر بگیرید و سینی مورد نظرتون رو روی اون قرار بدید, پارچه رو حتما کمی بزرگتر از سینی برش بدید و از پشت مثل روکش بالشتک بدوزید و فقط یک طرف رو باز بذارید و پس از برگرداندن پارچه به رو, سینی رو داخل اون قرار بدید و پایان کار رو با سوزن بدوزید, از خز برای تزیین حاشیه کار و پوشاندن دوخت انتهایی استفاده کنید. اگر دقیقا تزیین شکل بالا رو می خواهید که داشته باشید از نگین استفاده کنید و برای چسباندن آنها، اول روی یک کاغذ یک لوزی برش بزنید و بعد لوزی رو روی سینی قرار داده و دور اون رو با مداد خط بکشید, لوزی دوم رو هم به همین ترتیب بکشید و بعد نگین ها رو با چسب روی خط ها بچسبانید.
تزیینات دیگر روی سینی هم شبیه دفتر انجام شده و برای زیبایی و هماهنگی بیشتر از همان تزیینات روی جام ها استفاده شده است.
تزیین جام: یک نوار خز رو دور جام بپیچید و بچسبانید, چند گل تزیینی روی خزها بچسبانید, از همان تزیینات روی دیگر وسایل استفاده کنید تا کارهاتون هماهنگی و جلوه بیشتری داشته باشد.

سفره عقد
برای تزیین سینی بالا, سطح سینی رو با پارچه ساتن پوشانده,
یک پارچه توری با عرض دلخواه و طول دو برابر محیط سینی برش داده و با سوزن از یک طرف کوک زده و در انتها نخ رو بکشید تا تور چین بخورد و بعد دور سینی بچسبانید.

و اطراف کار رو با یراق بپوشانید (معمولا از یراق یا خز علاوه بر تزیین برای پوشاندن چسب کاریها و دوخت ها استفاده میشود).

سفره عقد

تزیین چنگال و چاقو برای کیک: دو روبان به رنگ قرمز و طلایی تهیه کنید و از وسط به شکل یک پاپیون بپیچید و بعد پاپیون رو در قسمت بالایی قاشق و یا چاقو بچسبانید(در تصویر برای چاقو از شکل ساده تری استفاده شده است) دنباله های پاپیون ها را دور دسته چنگال بپیچید بطوری که هر دو رنگ نوار کنار هم قرار بگیرند و در فواصل مختلف با چسب به چنگال بچسبانید.