تبلیغات
دنیای زیبا - دفتر بله برون
مجله اینترنتی بانو

دفتر بله برون

نویسنده :ghasedak
تاریخ:جمعه 20 دی 1392-11:45 ب.ظ


آموزش تزیین دفتر بله برون و نامزدیاین آموزش رو تقدیم می کنم به نوعروس های گل که دوست دارند تزیینات سفره عقد و عروسی رو خودشون انجام بدهند.
در اینجا براتون روش های درست کردن و تزیین دفتر بله برون رو قرار دادم که با مقدار کمی پارچه و وسایل تزیینی کوچک می تونید اونها رو درست کنید.

وسایل مورد نیاز:
دفتری متناسب با جشن عروسی و با سایز دلخواه انتخاب کنید, می تونید جلد دفتر رو خودتون با مقوا درست کنید و بعد چند برگه آچهار درون اون گذاشته و بچسبانید. در اینصورت دفتری با سایز و تعداد برگ دلخواه(حدود ده برگ) خواهید داشت.
 پارچه ساتن و تور به اندازه لازم (معمولا به رنگ سفید انتخاب میشه, اما شما می تونید رنگ اون رو متناسب با لباس و تزیینات اتاق و سفره عقد انتخاب کنید)
نگین های تزیینی, روبان, چند گل کوچک و هر وسیله تزیینی که خودتون ترجیح می دید برای روی کار لازمه.

ابتدا دفتر رو با پارچه ساتن دقیقا به همان شکلی که با کاغذ کادو انجام میشه جلد کنید, چسب حرارتی برای کارتون مناسب تره

دفتر بله برون

برای درست کردن دفتر شبیه به تصویر بالا, اول باید نوشته مورد نظرتون که می تونه اسم عروس و داماد, یا اول حروف اسمشون و ... باشه رو با مداد روی پارچه جلد بنویسید و بعد نگین ها رو روی اون چسب بزنید.
روبان ها رو برای تزیین قسمت بالایی دفتر به ترتیب از بالا به پایین بچسبانید طوری که لبه ها روی هم قرار بگیرند.در انتها هم کارتون رو با پاپیون تزیین کنید.

 
دفتر بله برون

دفتر بله برون

دفتر بله برون

دفتر بله برون

 مدل های بعدی هم تفاوت چندانی با کار اول نداره فقط تزیین اون فرق کرده

دفتر بله برون

برای این مدل دفتر ابتدا شکل یک قلب رو روی کاغذ در بیارید و بعد اونو روی دفتر گذاشته و قلب ها رو با مداد بکشید.
روی یک پارچه توری طرح دار قلب ها رو در بیارید و تورها رو دقیقا روی قلب هایی که روی دفتر کشیدید چسب بزنید. حاشیه کار رو با نگین تزیین کنید
طرح عروس و داماد رو هم می تونید از شیرینی فروشی ها تهیه کرده و روی کار بچسبانید.


دفتر بله برون

این مدل هم مانند تصاویر بالا به راحتی قابل انجامه فقط برای تزیین حاشیه کار باید یک روبان خیلی بلند در نظر گرفته و از یک گوشه اون رو چسب بزنید و بعد به فاصله حدود دو سانت چسب بعدی رو زده و روبان رو مانند شکل با کمی انحنا بچسبانید.